Symbolon- A képekről
cicu 2004.10.31. 17:12
A képek mögött az az alapötlet áll, hogy minden emberben tizenkét szerepszemélyiség működik - vagy éppen nem működik.
Ezt a tizenkét szerepszemélyiséget mindig is archetípusokként írták le (hónapok, állatövi jegyek, Jézus tanítványai, a Kerekasztal lovagjai, Izrael törzsei, az Olimposz istenei, Heraklész tettei stb.), de belső szerepszemélyiségekként még sohasem.
|
Ebben az értelemben minden emberben több lény lakik. De mivel nemcsak erről a tizenkét szerepszemélyiségről beszélhetünk, hanem a típusok között kombinációk is létrejöühetnek, nemcsak azt a tizenkét szerepszemélyiséget kellett leírni, amelyek egyszersmind a Nagy Arkanumokat képezik, hanem minden egyes szerepszemélyiség minden más szerepszemélyiséggel képzett kombinációját is.
A kártyák leírása
A "Jelölés" címszó alatt az állatövi és a bolygószimbólumokat találhatjuk.
Az "Összegzés"-nél további "nevek" választékát találjuk, amelyeket ennek a szerepszemélyiségnek ugyanúgy adhatnánk.
A képek mellett olvasható a kártya értelmezése, képleírás formájában. Általában lehetnek egyes kiegészítő információk, amelyeket az olvasó nem értett meg az első pillantásra, vagy a kép szimbolikáját még nem ismeri.
A kártya jelentése a kirakási rendszerben
A kártyák értelmezésének alapvetően három módja van:
a. a problémáról szóló (kezdő) kártyaként
b. út-kártyaként és
c. cél-kártyaként.
a. Ez a rövid értelmezés akkor érvényes a kártyára, ha a kártyát első kártyaként húzod ki (vagy egyetlenként, hogy rövid időn belül információt kapj a problémával kapcsolatban). Tehát ugyanakkor a probléma mélyét is megjeleníti (amelyre emlékezned kell!). Ez a kiindulási helyzet, amelyet a többi kártya is körüljár. Tulajdonképpen ez a téma aszcendense, a problémaanyag ábrázolt háttere.
b. Ha több kártyát húzol, akkor minden egyes út-kártyára a b) pont értelmezése érvényes (tehát midne második kártyára és minden azután következőre - az utolsó kivételével). Vagyis ez azt jelenti, hogy utadon tennivalóid vannak! Ezért a kártya általában azt a felszólítást tartalmazza, hogy aktívan dogozz valamin, hogy bizonyos utat tegyél meg, hogy az a) kártya problémáját a tudatodba hozd. Itt valóban tehetsz valamit!
c. A végső kártya mindig az, amelyet utoljára húzunk ki (a rendszeren belül). Csak abban az esetben érvényes az értelmezése, ha ezt előzőleg leszögezed. Sohasem olvashatod el egy darab hihúzott kártya esetében a c) szöveget, akkor sem, ha nagyon fúrja az oldaladat a kíváncsiság. Ez a kártya egy, még el nem ért végső állapotot mutat meg arra a problémára, amelyre a kérdésed vonatkozik.
|